Jak vybrat správně virtuálního operátora?

Při výběru mobilního operátora je třeba vzít v úvahu několik faktorů, které vám v konečném důsledku šetří peníze a poskytují potřebný luxus. Určitě není výhodné přejít k nějakému virtuálnímu operátorovi jen proto, že jste na něj narazili jako na prvního, že ho má nějaký kamarád, nebo že vás naštval stávající operátor. Než se pro nějakého operátora (a to nemusí být jen virtuální) rozhodnete, zhodnoťte následující faktory.

 

Voláte hodně, středně nebo málo?

Pro ty, kteří volají málo, se spíše vyplatí předplacené karty, které jsou většinou pořád výhodnější, než paušální tarify. Pokud voláte více, můžete již mezi virtuály najít velmi výhodné tarify, které vám mohou ušetřit spoustu peněz. V případě, že voláte opravdu hodně jsou pro vás paušální tarify jasná volba a zde se mohou objevit i výhodné nabídky hlavních mobilních operátorů.

Máte mobil s internetem nebo bez internetu?

Pokud máte mobil schopný připojení k internetu nebo si jej plánujete pořídit, určitě byste se měli dívat na to, jaké datové balíčky operátoři nabízejí. Samozřejmě záleží na tom, jak moc internet v mobilu využíváte a také jestli používáte internet přímo pro volání. Mezi virtuálními operátory jistě najdete nabídku, která vám bude vyhovovat.

Pokud mobil s připojením nemáte a neplánujete, nemusíte se o nabídku internetu vůbec zajímat a vyberete si operátora pouze podle volání a SMS (případně MMS).

Chcete se upisovat smlouvou, nebo nechcete žádná omezení?

Také se jedná o důležitou otázku a ať už na ni odpovíte jakkoli, tak si mezi virtuálními operátory také hravě vyberete, protože jejich nabídka je velice pestrá.

 

Na co si dát při výběru virtuálního operátora pozor?

POPLATKY

Předně je třeba si pozorně pročíst ceník služeb, protože v něm můžete objevit poplatky, které vás nepotěší. Nejčastěji se objevují poplatky:

  • Za převedení čísla
  • Za aktivaci/udržování SIM karty
  • Vstupní poplatek
  • Poplatek za doručení SIM/smlouvy
  • atd.
     

ÚČTOVÁNÍ

Také je třeba se dívat na účtování hovorů. Někteří virtuální operátoři účtují první minutu celou a následně po vteřinách (60+1), jiní účtují první minutu celou a následně po půlminutě (60+30) a někteří dokonce pouze po minutě (60+60). Někteří mohou účtovat ještě úplně jinak a je dobré zjistit, jak kdo hovory účtuje před tím, než si ho zvolíte jako operátora. Nízká cena za minutu se může totiž při špatném účtování pořádně prodražit. Nejvýhodnější by samozřejmě bylo 1+1 ale i 60+1 je výhodné a nejčastější.
 

RYCHLOST INTERNETU

U připojení k internetu je třeba dát si pozor na rychlost internetu po přenesení nastaveného limitu dat. Je třeba říci, že pro kvalitní využívání internetu je rychlost 16kbit/s v podstatě nepoužitelná.
 

PLATNOST KREDITU

Poslední věcí na co je třeba se dívat, je platnost kreditu u předplacených karet. Nejčastěji to bývá 6 měsíců s tím, že nejnižší částka pro nabití bývá 200Kč. Pokud se tedy neprovolá v průměru 33Kč za měsíc, tak zbývající kredit propadne. Ovšem s tím by neměl mít nikdo problém.

 

Všechny faktory, které jsou důležité pro výběr správného operátora, vám přehledně přináší naše stránky. Určitě si vše důkladně projděte, než se pro někoho rozhodnete. Přejeme vám šťastný výběr!